sobota
- Antoniego
- Henryki
- Mariana
/* */
Szukaj w serwisie
„TROPICIELE ODPADÓW 2019”
Wszystko co dobre szybko się kończy, dotyczy to także wakacji.
Rozpoczął się Nowy Rok Szkolny. Uczniowie cieszą się, że znów spotkają się z kolegami ze szkolnej ławki. Są i tacy dla których zderzenie się z nową rzeczywistością bywa trudne. Znów trzeba będzie rano nastawić budzik, a po południu odrobić zadanie z matematyki czy języka polskiego. I choć początki bywają trudne, szybko wskakujemy w nowy rytm dnia.
Na pocieszenie Związek Gmin Regionu Płockiego ma dla Was drodzy uczniowie Z A P R O S Z E N I E do udziału w kolejnej jesiennej edycji warsztatów zatytułowanych pn. „Tropiciele odpadów”, które są zaadresowane do dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu Miasta płocka.
Warsztaty są elementem „Programu aktywnej edukacji”. Celem jednodniowych, plenerowych zajęć ekologicznych, jest przekonanie najmłodszych do prawidłowej segregacji odpadów jak i również poznanie problemu zaśmiecania otaczającego nas środowiska. Podczas trwania pieszych wędrówek po wyznaczonych ścieżkach edukacyjnych, dzieci i młodzież wraz z Przewodnikiem – Ekologiem delegowanym przez Związek Gmin Regiony Płockiego, biorą udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
W zajęciach mogą brać udział; dzieci z przedszkoli (z zastrzeżeniem, że najmłodszy uczestnik ma nie mniej niż 5 lat), szkół podstawowych i gimnazjów, których nazwiska znajdują się na liście uczestników.
Podobnie jak w wiosennej edycji warsztatów pn. „Tropiciele odpadów”, Związek Gmin Regionu Płockiego zapewnia transport uczestników, przewodnika – ekologa, natomiast placówka zapewni odpowiednią liczbę opiekunów wycieczki. Ponadto to placówka odpowiada za opiekę i bezpieczeństwo dzieci podczas wyjazdów.
Warsztaty będą odbywać się na 2 trasach edukacyjnych (trasa do wyboru przez placówkę oświatową) w godz. 9.00 – 15.00:
Trasa A „do rezerwatu Sikórz” (Szkoła/Przedszkole – Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o. – Sikórz (ścieżka przyrodnicza w rezerwacie krajobrazowym „Sikórz”) – powrót do placówki oświatowej).
Trasa B „do Nadleśnictwa Łąck” (Szkoła/Przedszkole – Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o. – Łąck (ścieżka edukacyjna przy siedzibie Nadleśnictwa) – Nadleśnictwo Łąck lub Sendeń Mały (Zielona Szkoła) – powrót do placówki oświatowej).
Po zakończeniu każdej trasy edukacyjnej, istnieje możliwość zorganizowania ogniska dla uczestników. Zapewnienie prowiantu na ognisko dla dzieci i młodzieży należy do danej placówki oświatowej.
Dzieci uczestniczące w warsztatach powinny posiadać turystyczny ubiór, odpowiednie obuwie oraz napoje i prowiant.
W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych realizacja warsztatów pn. „Tropiciele odpadów” może zostać przeprowadzona w siedzibie zgłoszonej się placówki oświatowej.
W związku z tym, że liczba dotowanych wycieczek jest ograniczona prosimy przedstawicieli szkół o telefoniczną rezerwację wyjazdów od 2 września pod numerem telefonu 24 366 04 24 w Dziale Projektów i Programów, o zakwalifikowaniu grup będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
W przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie utworzona lista rezerwowa.
Informacja o zakończeniu przyjmowania zgłoszeń uczestnictwa w warsztatach, zostanie umieszczona na stronie internetowej Związku Gmin Regionu Płockiego: www.zgrp.pl
Każda placówka biorąca udział w warsztatach pn. „Tropiciele odpadów” ma obowiązek przed wyjazdem przekazać do Biura Związku Gmin Regionu Płockiego następujące dokumenty:
W sprawach organizacyjnych szkolni koordynatorzy mogą kontaktować się z Biurem Związku Gmin Regionu Płockiego. Sprawę prowadzi Urszula Dąbkowska e-mail: u.dabkowska@zgrp.pl">u.dabkowska@zgrp.pl, Edyta Kowalska e-mail: e.kowalska@zgrp.pl">e.kowalska@zgrp.pl, tel. 24 366-04-24