INFORMACJA PRASOWA

KAS 

Szybki PIT w Galerii Wisła!    

  • Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników w rozliczeniu rocznej deklaracji PIT.
  • Osoby składające PIT mogą liczyć m.in. na dyżury ekspertów resortu finansów oraz punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych.
  • Roczne PIT-y za 2017 r. należy złożyć do 30 kwietnia 2018 r.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku informuje, że po raz jedenasty organizowana jest akcja Szybki Pit. Dla podatników przygotowaliśmy wiele ułatwień, które pomogą złożyć roczny PIT. Będą to, jak co roku, m.in. wydłużone godziny pracy, samoobsługowe stanowiska do rozliczeń zeznań rocznych w Centrum Obsługi znajdującym się na parterze, a także punkty rozliczeń w Galerii Handlowej.


Oto część zaplanowanych działań w ramach tutejszej jednostki:

  • 6-7 kwietnia 2018 r. w Galerii Handlowej WISŁA w godzinach 12:00 – 20:00 będą czynne trzy punkty rozliczeń PIT. Dzięki nim każdy podatnik w przerwie między zakupami będzie mógł wysłać swój PIT przez Internet,
  • takie same specjalne 2 samoobsługowe stanowiska komputerowe dla osób wysyłających elektronicznie PIT działają w tutejszym urzędzie,
  • 26 i 27 kwietnia – czyli pod koniec okresu na składanie PIT, kiedy w urzędach panuje wzmożony ruch, Urząd Skarbowy w Płocku będzie czynny do godziny 18:00.

Dodatkowo informujemy, ze w dniach 12, 19 i 26 kwietnia w Ministerstwie Finansów odbędą się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników dotyczące rozliczenia rocznego,

 

Szybki PIT na www i FB

Kampanię będzie wspierać strona www.szybkipit.pl, gdzie podatnicy znajdą wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne. Działania będą prowadzone również na profilu FB akcji.

Naczelnik

Urzędu Skarbowego

w Płocku

Karol Zywer

(podpis na oryginale)

 

 

 

Sporządziła: Joanna Tomaszek, Samodzielny referent