Informujemy , że w edycji wiosennej w okresie od maja do czerwca 2017 roku Związek Gmin Regionu Płockiego zorganizował 19 wycieczek w ramach „Programu aktywnej edukacji na rzecz selektywnej zbiórki odpadów na terenie działań Związku Gmin Regionu Płockiego”.

W edycji wiosennej warsztatów „Tropiciele odpadów” wzięło udział 417 uczestników z  placówek oświatowych z terenu Miasta Płocka.

W trakcie trwania warsztatów uczestnicy zdobyli rzetelną wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej, gospodarki odpadami oraz uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Piesze wycieczki po dwóch różnych trasach oprócz waloru estetycznego,  w istotny sposób wpłynęły na kształtowanie postaw proekologicznych oraz  nauczyły odpowiedzialności za  postępowanie  wobec otaczającego środowiska.  Dzieci i młodzież  bardzo chętnie uczestniczyły w grach i zabawach ekologicznych organizowanych przez przewodnika, zyskując przy tym wiedzę i  umiejętności związane z ekologią i gospodarką odpadami.

Warsztaty niezmiennie jak co roku cieszyły się ogromną popularnością. Liczymy na udział wszystkich zainteresowanych w edycji jesiennej br. Informacja o rozpoczęciu zapisów w edycji jesiennej będzie zamieszczona na stronie www.zgrp.pl