wtorek
- Hilarego
- Franciszki
- Ksawery
/* */
Szukaj w serwisie
Aktualnie do Związku należy 16 gmin z regionów powiatów płockiego, płońskiego i gostynińskiego.
INFORMACJA PRASOWA Już dzisiaj złóż wstępnie wypełniony PIT za 2017 r. Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) to propozycja rozliczenia PIT-37 lub PIT-38 za rok 2017, […]
INFORMACJA PRASOWA Szybki PIT w Galerii Wisła! Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników w rozliczeniu rocznej deklaracji PIT. Osoby składające PIT mogą liczyć m.in. na […]
Uchwała nr. 8 Zarządu ZGRP z dnia 19.04.2017 r. klik
Zgodnie z przyjętym przez Zarząd Związku Gmin Regionu Płockiego – Regulaminem Organizacyjnym Biura – od 1 GRUDNIA 2013 roku nastąpi zmiana godzin pracy: Poniedziałki – Biuro czynne w godzinach 9:00 […]
13 lipca 2013r. w gminie Nowy Duninów, odbędą się Regaty Żeglarskie, które organizowane są od osiemnastu lat. Regaty znane są doskonale na całym Mazowszu i w sąsiednich regionach. Przyjeżdżają tego […]
Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2013r. Biuro Związku Gmin Regionu Płockiego będzie nieczynne. Deklaracje będą przyjmowane w poniedziałek, 6 maja 2013r. w godzinach pracy Biura między 800 a […]
W dniach 4-5 października br., w Płocku, odbyło się seminarium służące wymianie dobrych praktyk w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi. Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Edukacji Grupa Orlen w Płocku […]
Niebezpieczne odpady z nielegalnego składowiska chemikaliów z Gostynina, które były przyczyną skażenia w tej miejscowości, mają trafić do Gdańska. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odmówił ich przyjęcia.
Wspólny cel, jakim jest walka m.in. z importem śmieci, powinien łączyć, a nie dzielić mieszkańców. Tymczasem nierealne propozycje rozwiązań prawnych generują przede wszystkim negatywne reakcje – mówili marszałkowie podczas Konwentu w Płocku.
Choć wydawało się, że po ostatnich pożarach składowisk odpadów i medialnym nagłośnieniu problemu urzędnicy będą ostrożniej podchodzić do wydawania zezwoleń na działalność związane z odpadami, życie pokazuje, że niewiele się zmieniło.
Twierdzenie, że rozwiązanie problemu z selektywną zbiórką odpadów leży po stronie samorządów, bez podjęcia prac zmieniających zasady odpowiedzialności producentów za gospodarkę odpadami, to przejaw lenistwa ustawodawcy – mówią w poznańskim związku GOAP.
Mieszkańcy miast nie płacą rachunków za śmieci i prześcigają się w pomysłach, jak obejść ten obowiązek. Zaległości w tych opłatach sięgają nawet kilkunastu milionów złotych.
W Dzienniku Ustaw z datą 21 sierpnia ukazała się druga części tzw. pakietu odpadowego, czyli Ustawa o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Oznacza to, że wprowadzone nowelą zmiany w większości zaczną obowiązywać od 4 września. Pełną treść ustawy zamieszczamy w dziale multimedia.
Główny Inspektorat Ochrony Środowiska rozpoczął przeprowadzanie niezapowiedzianych kontroli na składowiskach odpadów. Odbywają się one na podstawie uprawnień, jakie dała wojewódzkim inspektorom znowelizowana ustawa o inspekcji ochrony środowiska.
6 sierpnia 2018 roku spółki SUEZ Zielona Energia i Veolia Energia Poznań podpisały wieloletnią umowę (24 lata) na sprzedaż ciepła z Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ITPOK).
Wprowadzenie nawet najbardziej drastycznych opłat za niesegregowanie odpadów nie sprawi, że będziemy segregować lepiej i więcej. Fachowcy są zgodni – nie zmieni to absolutnie niczego.
Jako „szokujące” określiły lokalne media podwyżki za wywóz odpadów jakie przegłosowali starachowiccy radni.
ul. Zglenickiego 42, 09-411 Płock
Budynek S Płockiego Parku
Przemysłowo-Technologicznego
www.zgrp.pl