Wręczenie nagród w konkursie ,,Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy’’.

W dniu 8 lutego br. w Auli Urzędu Miasta Płocka odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pn. ,,Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy”, na które zaproszeni zostali laureaci oraz uczestnicy konkursu: dyrektorzy szkół, koordynatorzy i uczniowie. Organizatora Konkursu - Związek Gmin Regionu Płockiego reprezentowali: Pan Krzysztof Jadczak – Wiceprzewodniczący Zarządu ZGRP, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Pan Józef Rozkosz – Członek Zarządu ZGRP, Wójt Gminy Bielsk oraz Pan Edmund Zieliński – Wójt Gminy Gostynin. Natomiast Współorganizatora Konkursu reprezentował Pan Stefan Kotlewski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o.

Zgromadzonych gości uroczyście przywitał w imieniu Organizatora konkursu Pan Krzysztof Jadczak - Przewodniczący Zarządu ZGRP oraz Przedstawiciel Współorganizatora Pan Stefan Kotlewski - Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o.

W konkursie wzięły udział 22 placówki. Łączna masa przekazanych przez placówki elektrośmieci wyniosła aż 36 000,00 kg !

Laureatami konkursu zostały następujące placówki:

I miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Radzikowie – nagroda o wartości 2 000,00 zł

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grodźcu – nagroda o wartości 1 500,00 zł.

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Sokołowie – nagroda o wartości 500,00 zł.

Podczas uroczystości dyrektorom wszystkich placówek, które brały udział w konkursie wręczono dyplomy z podziękowaniami za czynny udział w konkursie. Ponadto drobnymi upominkami nagrodzono koordynatorów z poszczególnych placówek za podjęte działania edukacyjne w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. W ramach realizacji konkursu nie zapomniano o uczniach, którzy swoją rzetelną postawą przyczynili się do realizacji celów konkursu – uczniów nagrodzono drobnymi upominkami.

W trakcie uroczystości wręczenia nagród nie zabrakło występów artystycznych, związanych tematycznie z ochroną środowiska z zakresu gospodarowania odpadami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodźcu, która zajęła II miejsce w konkursie przygotowały spektakl pn. „Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej” Natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie, która zajęła III miejsce w konkursie zaprezentowali wiersz o ekologii w swojej szkole oraz piosenkę pn. „Ziemia to wyspa zielona”.

Spektakl  pn. ,,Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Grodźcu

Wiersz o ekologii i piosenka ,,Ziemia to wyspa zielona” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie.

Wsparcia finansowego udzieli:

- RSC Recycling Service Center Paweł Szewczyk

- SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za pełne zaangażowanie i zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz Fanpage Facebook’a.

Ponadto zachęcamy do śledzenia informacji o organizacji konkursów edukacyjnych oraz do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez Związek Gmin Regionu Płockiego.

Zobacz także na:

http://petronews.pl/w-regionie-plockim-zebrano-36-tysiecy-kilogramow-elektrosmieci/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

http://pgoplock.pl/2018/02/14/wreczenie-nagrod-konkursie-pn-elektrosmieci-zwiazku-gmin-regionu-plockiego-przekazujemy-swiat-ratujemy/